2013/360
Dansk maler, 19. årh.
Caroline Mathilde fængslet på Kronborg. Senere betegnet Ed. L. Olie på lærred. 59×41.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre hul i øvre højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag