Foto endnu ikke klar
884/693
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
“Lille Jensen & Fløjte-Karl”. Sign. E.M. Vejle 1926. Olie på lærred. 190×132. Uindrammet.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019
Vurdering
Hammerslag