Foto endnu ikke klar
884/​693

Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)

“Lille Jensen & Fløjte-Karl”. Sign. E.M. Vejle 1926. Olie på lærred. 190×132. Uindrammet.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK