12114/253
Laurits Sørensen (f. Aalborg 1882, d. sst. 1952)
Marine med sejlskib. Sign. Laurits Sørensen. Olie på lærred. Lysmål 68×97. Rammemål 83×113.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag