2119/873
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
“Décantement”. Litografi i farver. Sign. Bram Van Velde. Bladstørrelse 67,5×54,5.
Litteratur: “Bram Van Velde, Les Lithographies II”, nr. 284.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag