2439/1822
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Spisebord af kirsebærtræ med udtræk og to tillægsplader med sarg. To støtteben medfølger Antageligt udført hos snedkermester Niels Roth Andersen. H. 73. L. 175/295. B. 115. (4)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
937419 (Autobud) | ||
983008 | ||
937419 (Autobud) | ||
983008 | ||
937419 | ||
1148233 (Autobud) | ||
937419 | ||
1148233 (Autobud) | ||
983008 | ||
1148233 (Autobud) | ||
983008 | ||
1148233 (Autobud) | ||
805900 | ||
1148233 |