2039/850
Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016)
Komposition med færge. Sign. på bagsiden NE. Gjerdevik 1988. Olie på lærred, monteret med ræveskind. 160×210.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag