2449/74
Fransk konsolur af messing og forgyldt bronze med sider af facet slebet glas, prydet med blomster og vladværk, urskive af hvid emalje med sorte arabertal. Værket stemplet 'Medaille D’argent Vincenti, 1855'. H. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Restaureret. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Afslag.
Vurdering