2045/218
Et par japanske vaser af brunpatineret bronze, mix metal, siden med blomstrende krysantemum. Sign. Kyoto Kuroda-zo, Taisho. H. 16 cm. (2)
Proveniens: Antikvitetshandler Steen Strømberg 1947–2014.
en del sorte pletter
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud