2006/910
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Bogkasse af massiv Oregon pine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder flere ridser, mærker og hak/afslag. Nogen smuds/taperester. Hylder ujævnt falmet.
Moderne kunst og design, 4. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud