896/233
Svensk rokoko spejl af forgyldt træ, rammen udskåret med gennembrudte rocailler og ornamentik, kant af spejlglas dekoreret med blomster i guld. Stockholm, 18. årh.s midte. H. 144. B. 60.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020
Vurdering
Hammerslag