2041/224
Fransk bordlampe af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster i Sévres manér, montering af forgyldt bronze. 20. årh.s første årtier. H. inkl. montering 69 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
49 bud