Peter Brandes (f. Assens 1944)
“Offerlam”. Sign. Peter Brandes, 3/6. Bronzestøberstemplet Leif Jensen Cire Perdue. Patineret bronze på granitsokkel. Samlet H. 64.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020