2008/933
Lino Tagliapietra (f. 1934)
Asymetrisk vase af klart glas indlagt med hvidt trådmønster. Sign. Lino T. Murano, antageligt 1960'erne. H. 19.
Almindelig brugspatina, herunder overfladiske ridser.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag