2008/​933

Lino Tagliapietra (f. 1934)

Asymetrisk vase af klart glas indlagt med hvidt trådmønster. Sign. Lino T. Murano, antageligt 1960'erne. H. 19.

Almindelig brugspatina, herunder overfladiske ridser.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK