2423/895
Eigil Svendsen
Cirkulært sofabord med stel af eg, plade af teak med skaktern indlæg af palisander og ahorn. Udført hos snedkermester Eigil Svendsen. H. 52. Diam. 63.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag