1311/636
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Sybord af teak opsat på tilspidsende ben. Sarg med integreret ruminddelt skuffe. Underliggende kurv af flet. Udført og stemplet hos Haslev Møbler med plakette fra Illums Bolighus. H. 52. L. 58. B. 43,6.
Almindelig brugsslitage, ridser og mærker. Enkelte mindre afslag.
Moderne kunst og design, 12. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud