1302/172
Chatol af egetræ, front med større og mindre skuffer samt skriveklap, bag hvilken rum og skuffer. 18. årh. H. 110. B. 114. D. 53/94.
Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage. Vandskjolder.
Ældre malerier og antikviteter, 7. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud