2043/​84

Buste af udskåret Afrikansk Blackwood (Dalbergia melanoxylon), i form af grotesk mandeansigt. 20. årh. H. 47.

Lette tørhedsrevner.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

3.400 kr.

16 bud

3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.