1626/​684

Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)

Lampe af glas og messing til loftmontering. Udført hos Orrefors. Diam. 40.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med større ridse. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 28. juni 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK