1626/684
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Lampe af glas og messing til loftmontering. Udført hos Orrefors. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med større ridse. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Vurdering
Hammerslag