1818/86
Carl Emil Lund (f. København 1855, d. sst. 1928)
Parti fra Hardangerfjorden. Sign. Emil Lund. Olie på lærred. 52×71.
Breve fra tidligere ejere vedrørende Carl Emil Lund medfølger.
Enkelte mærker efter blændrammen.
Ældre malerier og møbler, 30. april 2018
Vurdering
Hammerslag
17 bud