2024/150
Kinesisk thekande af cloisonné, dekoreret i farver med drager jagtende den brændende perle og bølgeformationer. Mærket. 20. årh. H. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag