2125/860
Helle Allpass (f. 1932, d. 2000)
Et par bordlamper af stentøj, delvis dekoreret med grå og mørkebrun glasur. Stemplet Alpass, Danmark. H. ekskl. fatning 21,5. H. inkl. skærmholder 41. (2)
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud