2142/733
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
Vase af rosefarvet, matteret glas med bordeauxrødt overfang udskåret med sommerfugl og bladværk. Sign. Gallé, betegnet Lournay. H. 14,5.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud