2139/947
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Spisebord af palisander med to endeklapper. Udført hos A. J. Iversen, København. H. 74. L.94/180. B. 84.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Falmet.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud