2138/​913

Ubekendt designer

Bordlampe af brun bakelit med justérbar stamme og skærm. Stemplet under bunden. 1940'erne. H. 43.

Brugsslitage. Enkelte små afslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK