2138/913
Ubekendt designer
Bordlampe af brun bakelit med justérbar stamme og skærm. Stemplet under bunden. 1940'erne. H. 43.
Brugsslitage. Enkelte små afslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag