2137/2024
Jaquet
Herrearmbåndsur af stål. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk. Sølvfarvet skive med sorte indeks og blåanløbne visere. Sort rem med C-spænde af stål. Urets diameter 36 mm. 1960'erne.
Kronograf-sekundviser mangler.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 15. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
26 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||