1635/112
Empire piedestalskab af mahogni, marquetteri af lyst og mørkt træ, trappeformet top, buet front med dør. 19. årh.s begyndelse. H. 120. B. 55. D. 43.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Falmet. Brugsslitage. Løs bagbeklædning.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag
24 bud