1416/​1723

Amerikansk trompet af messing med to mundstykker, Olds & Son. Indgraveret Super, Olds & Son, Fullerton, California, USA, 404270. I velourbeklædt kasse. 20. årh.s midte. Trompet L. 50.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Varia, 17. april 2014

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

900 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK