2434/​162

To cigarklippere monterede med henholdsvis 14kt guld og sterlingsølv. 20. årh. L. 5,5 og 16 cm. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.100 DKK  

7 bud

Tidspunkt Byder Bud
945804 2.100 DKK
295626 (Autobud) 2.000 DKK
945804 1.950 DKK
295626 1.650 DKK
107749 1.600 DKK
295626 1.550 DKK
800207 1.500 DKK