Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
“Saxofonkongerne”. Sign. Jørgen Nash 1996. Akvarel på litografi. Bladstørrelse 46×36.
Original stand. Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme. OBS: Ændring den 26.04.19 fra akvarel til akvarel på litografi.
Moderne kunst og design, 30. april 2019
31 bud