1436/​1127

Omega

Damearmbåndsur af 18 kt. guld med integreret lænke af 14 kt. guld. Champagnefarvet skive med gyldne timemarkører. Mekanisk værk med manuelt optræk. Vægt i alt ca. 35 gr. Kasse B. ca. 1,7. L. 16–16,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Mindre ridser, primært ved lås. Visere og timemarkører med enkelte mindre afslag i bemaling.

Smykker, 3. september 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK