1433/1585
Lirekasse af mørkbejdset træ med indlægninger af lyst træ, front indlagt med navn H. Petersen Fabr: Kjöbenhavn, samt spejl, broderier og trykt billede, opklappelig top. 19. årh.s slutning. H. 60 cm. L. 63 cm. B. 35 cm. Stående på vogn.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Revner. Blæsebælg med defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 14. august 2014
Vurdering
Hammerslag
16 bud