2120/243
Kinesisk kumme af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med foo-hunde og skyformationer. H. 21 cm Diam. 38 cm. 20. årh. Stand af træ medfølger.
Proveniens: Erik Brandt.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag