Foto endnu ikke klar
1514/​1711

Japanske kunstnere, 19. årh.

Kvinder i have med bakke og madbeholder samt kvinde med barn. Sign. To japanske træsnitstryk i farver. Lysmål 36×24,5 og 38×25,5. (2)

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Det ene med mindre huller.

Varia, 2. april 2015

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK