Foto endnu ikke klar
1514/1711
Japanske kunstnere, 19. årh.
Kvinder i have med bakke og madbeholder samt kvinde med barn. Sign. To japanske træsnitstryk i farver. Lysmål 36×24,5 og 38×25,5. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Det ene med mindre huller.
Varia, 2. april 2015
Vurdering
Hammerslag