1803/​524

Johannes Andersen (f. 1922)

Otte stole af palisander, betrukket i sæder og ryg med lysebrunt skind. Udført hos Uldum Møbelfabrik. (8)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte manglende propper.

Moderne kunst og design, 16. januar 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK
2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK