1803/524
Johannes Andersen (f. 1922)
Otte stole af palisander, betrukket i sæder og ryg med lysebrunt skind. Udført hos Uldum Møbelfabrik. (8)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte manglende propper.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag