2040/339
Nels Hagerup (f. Oslo 1864, d. San Francisco 1922)
Sommerdag ved en norsk fjord. Sign. N. Hagerup 1886. Olie på malepap. 32×43.
Behov for let overfladerensning. Minimale afskalninger og krakeleringer. Områder med tyndere farvelag.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag