Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
Fire kompositioner i mappe. Sign. Corneille 78, HC 4/25. Litografier i farver. Bladstørrelse 30×25. Bog medfølger. (4) Titler på litografier: Femme avec son chien favori La conquête de l'oiseau La femme au lévrier russe L'été ardent
Original stand, men mappen er lidt medtaget.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
11 bud