2039/117
Delft vase af fajance, dekoreret i underglasur blå med kineserier, lågknop i form af fugl. Holland 19. årh. H. 47 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag