2414/788
Jean René Gauguin (f. Paris 1881, d. København 1961)
En kronkalv. Sign. R. Gauguin, 1938. Figur af glaseret stentøj. B&G. Unika. H. 16,5. L. 30.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Knækket øre.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud