2440/2002
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52,5 mm. Uret vejer ca. 101 g. 1900–10'erne.
Personlig gravering på kassen. Læderlomme medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. To hårrevner på skiven.
Vurdering
999018 | ||
846622 | ||
999018 (Autobud) | ||
846622 | ||
999018 |