C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
“Parti fra Venedig med udsigt til St. Giorgio Maggiore”. Aftenstemning med udsigt fra riva degli Schiavoni mod San Giorgio Maggiore. Sign. C.F. Aagaard 1881. Olie på lærred. 80×120.
Udstillet: Charlottenborg 1882 nr. 2.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020