2449/90
Bordlampe af forgyldt og patineret bronze, kanneleret stamme, rigt støbt med bladværk. Napoleon III form. 20. årh.s. begyndelse. H. inkl. fatning 65.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering