2450/173
Samling glas med ætset dekoration, bestående af to porterglas med tekst “Til moder” og “Til fader”, to toddyglas og en karaffel med hjorte samt tre osteklokker med hjorte, traner og fugle. Kastrup glasværk. H. 11–24 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Skår i porterglas, Til moder.
Vurdering
803661 |