2426/​48

Par italienske havevaser af patineret kunststen, prydet med maskeroner, akantus samt æggestaf langs kant. Mrk. Papinia. 20. årh.s midte. H. 34. Diam. 37. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre kanthak.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK