2426/48
Par italienske havevaser af patineret kunststen, prydet med maskeroner, akantus samt æggestaf langs kant. Mrk. Papinia. 20. årh.s midte. H. 34. Diam. 37. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag