2022/770
Høj vase af ravfarvet og rosatonet glas, udskåret med motiver af landskab og træer emlajebemalet i grønt og brunt. Sign. Legras. H. 56,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud