1817/52
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Interiør med en klaverspillende pige. Sign. Friis Nyeboe. Olie på lærred. 45×48.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. april 2018
Vurdering
Hammerslag
34 bud