2108/​545

Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)

“Arafat”, 1978. Sign. med dedikation, 18.5.1989, 3/3. Prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 106×143.

Undersøgt i ramme. Små, men en del fugtskjolder og misfarvninger.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK