2108/545
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
“Arafat”, 1978. Sign. med dedikation, 18.5.1989, 3/3. Prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 106×143.
Undersøgt i ramme. Små, men en del fugtskjolder og misfarvninger.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag