1911/​941

Edward Hald (f. 1883, d. 1980)

Pokal samt skål af røgfarvet glas med graveret motiv i form af fugle. Pokal sign. Of. H 669 29 EH. Skål usign. Udført 1929 hos Orrefors, Sverige. H. 12 og 27. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 12. marts 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK