1421/203
Bænk af forgyldt træ. På bagsiden Christian X's og dronning Alexandrine's brandstemplede, kronede monogram. Louis XVI form, ca. 1900. H. 54. L 110.
Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII (1843–1912) indtil i dag.
Ældre malerier og møbler, 19. maj 2014
Vurdering
Hammerslag